Nová éra: Dostihový klub iSport.cz pokračuje v roce 2023 s Great Stormem a Ange Pitou

Hromadě dostihových nadšenců splnil zdánlivě nereálný sen: být u vítězství ve Velké pardubické. Osobně zažít a postupně projít všechny nástrahy a překážky, které vedou až ke křišťálovému poháru z nejprestižnějšího dostihu československé historie. Divočák Theophilos z unikátního Dostihového klubu iSport.cz-Váňa ve dvanácti letech uzavřel parádní kariéru a užívá si pohodový důchod. Jeho vrcholem bylo právě senzační vítězství ve Velké pardubické v roce 2019. V tréninkové centrále u manželů Váňových už se připravují dva jeho mladí nástupci. Čtyřletí hnědáci Great Storm a Ange Pitou. První je pubertální rošťák. A druhý valach, kterého v dražbě nabízeli jako klisnu.

„Great Storm je puberťák, ale my v něm vidíme potenciál, takže jsme si ho nechali,“ vypráví s úsměvem trenérka Pavla Váňová. „Snažíme se ho zpacifikovat pomocí blinkers (postranní kryty na oči). Pracujeme s ním už rok a půl a myslíme si, že to bude dobrý kůň. Když všechno klapne, poběží 8. května v Pardubicích.“

Francouzský odchovanec Great Storm debutoval na rovině v září v Pardubicích, z devíti účastníků Ceny hejtmana Pardubického kraje doběhl s Jakubem Pavlíčkem poslední. Poté dvakrát běhal v italském Trevisu s žokejem Josefem Bartošem. A hned ukázal, že stejně jako Theophilos dokáže být slušný rošťák. V prvním dostihu přes proutěné překážky doběhli s Bartošem čtvrtí, ale těsně za cílem zkušeného žokeje vyklopil ze sedla. V dalším si to zopakoval několik překážek před cílem.

Hodně zajímavý příběh za sebou má i čtyřletý Ange Pitou. Na dražbě v německém Baden-Badenu ho nikdo nechtěl, protože byl v katalogu omylem vedený jako klisna. „Jako kobylu ho nikdo nechtěl. Pak se zjistilo, že je valach, tak přišel k nám,“ usmívá se Váňová. „Velice dobře skáče. Když pracuje, tak si práce hledí. Storm, když pracuje, tak hledí kolem. Ale zvládá ji taky docela dobře. Je veselej, tahavej. Oba dva jsou chtiví. Jsou čtyřletí, pořád takové děti…“

Ange Pitou už má za sebou čtyři starty, ve všech se umístil na dotovaných příčkách. Na rovinách v Karlových Varech (srpen 2021) a v Lysé nad Labem (červenec 2022) doběhl dvakrát pátý. V Meranu na podzim skončil nad proutěnými překážkami s Lukášem Matuským druhý a třetí.

„Simona Laubeová ho jezdila v Lysé a říkala, že jela dvě kola navíc, protože ho nemohla zastavit,“ líčí Pavla Váňová. „Rozhodně výborný koník. Akorát, že vyběhne až na podzim, protože po posledním dostihu měl malinké zranění, tak se potřebuje zotavit.“

Pokud bude mít syndikát DK iSport-Váňa dostatek členů a prostředků, měl by i Ange Pitou hájit populární zelenobílé barvy. Doma, i v zahraničí, kam by měli oba hnědáci směřovat především. „Stoprocentně oba zkusíme v Itálii,“ dodává Váňová.

Prodej členství na sezonu 2022 je zahájen. Přihlásit se můžete zde: http://dkfans.cz/clenstvi/

Theophilos je v cíli Velké pardubické fit, jedeme dál v roce 2021!

Theophilos, kůň Dostihového klubu iSport.cz, má za sebou druhou účast ve Velké pardubické. Loňského obhájce vítězství viděli sázkaře na startu jako favorita, desetiletý hnědák ale neměl ideální průběh dostihu. Do cíle se dostal na devátém místě a hlavní je, že je fit.

„Cítil jsem se dobře po Taxis, tam mi spadl Jenda Kratochvíl pod nohy. Bohužel. Kůň na to zareagoval, začal hledět,“ hodnotil žokej Jan Odložil. „Potom celý dostih jsem se ho snažil zkracovat, furt se někam posouvat, skákání ale nebylo přesvědčivé. Měl jsem problém na Velkém anglickém skoku, kde se v dostihu láme chleba. Neslané, nemastné. Asi ta půda, měl toho dost, bylo to pro něj hodně měkké.“

Theophilos tak zakončil pátou sezonu, v níž jeho jezdci jezdí v zelenobílých barvách společné stáje Dostihový klub iSport-Váňa. Zatím v každé sezoně udělal svým členům radost vítězstvím, to největší přišlo v roce 2019 ve Velké pardubické. V sezoně 2020 si Theophilos připsal první triumf v kvalifikaci Velké pardubické, v červenci vyhrál hned první kvalifikační dostih.

V roce 2020 se v dostihovém klubu sešlo rekordních 250 členů. Kromě Theophila mohli fandit i tříletému hnědákovi Lucky Valentine, který absolvoval čtyři dostihy a nejlíp skončil druhý v rovinovém dostihu na 2200 metrů ve Slušovicích.

„Já jsem rád, že jsme vymysleli tuhle věc, že se podařilo realizovat syndikát, v zahraničí jsou takovéhle syndikáty úplně normální. Lidi jsou usměvaví, jedou třeba přes celou republiku se na koně podívat. Jsem rád, že jsou tady, a že se blížíme západu,“ pochvaluje si stájový principál Josef Váňa.

Prodej členství na sezonu 2021 je zahájen. Přihlásit se můžete zde: http://dkfans.cz/clenstvi/

Theophilos vítězí ve Velké pardubické 2019: Syndikát zve všechny na palubu!

I víc než tři století objímající historie Velké pardubické tohle viděla poprvé. Žokej Josef Bartoš dovedl do cíle slavného překážkového dostihu devítiletého hnědáka Theophila. A pak dráhu zaplavila čtyřicítka lidí, kteří za ním stojí. Tohle byly scény jako z Cheltenhamu. Se dvěma hrdiny rozzářeného dne v Pardubicích přímo na dráze slavili členové unikátního Dostihového klubu iSport.cz, do nějž se může přidat každý. A teď už žít příběh šampiona Velké.

PARDUBICE – To snad musí být sen! Theophilos s žokejem Josefem Bartošem byli v cílové rovince první a vypadalo to, že si běží pro vítězství. Pak se ale kolem něj mihnul Stretton s Thomasem Garnerem a věc se zdála ztracená.

„Křičel jsem na něj: ‚Theo, běž! Theo, běž!‘, jak mi to říkala paní Váňová,“ líčil Bartoš.

Pobídnul svého statečného koně ještě jednou. K finiši, který znamenal dramatické vítězství o délku a čtvrt. Třetí Chicname de Cotte prosvištěl kolem podkovy o další půl délky.

„Nasadil jsem brzo, protože se mi tempo nezdálo přehnané. Chtěl jsem to zkusit už mezi vodami 600 metrů před cílem. Stretton pak znovu přišel, dal jsem tam všechno, co umím a vyhrál jsem. Vypustil jsem duši a on taky. Bomba,“ vydechl v cíli Bartoš.

Těžko říct, jestli by tohle slavní pohádkáři svedli. Protože teď se propojilo hned několik velkých příběhů. A společně přepsaly rok starou story Tzigane du Berlais, obhájce titulu s žokejem Janem Faltejskem tentokrát skončili na Taxisu.

Theophilos. Kůň rošťák, tak trochu s bláznivou hlavou. V jeho bývalé německé stáji klidně vyrazil s dopoledním lotem, schoval se za stodolu, aby jak pán přišel do stáje až s večerní partou. Před čtyřmi lety udivil pardubické publikum, když po shození jezdce přeskočil živý plot na kraji závodiště a skončil mezi diváky. Byl to janek!

„Děkuju šéfovi (Josefu Váňovi) a paní (Pavle) Váňové, jakou s ním udělala práci. Z nevyzpytatelného zmetka je teď šampion,“ hlesl Bartoš v cíli.

Josef Bartoš? Big Joe! Česká žokejská legenda. Ve Velké už měl dvě dávná vítězství s Decent Fellowem (2006) a Sixteen (2008). Prožil si ale horší roky. V roce 2014 opouštěl závodiště v bezvědomí, když spadl ze Zulejky, která si na Taxisu zlomila vaz. Další smutnou smrt prožil před rokem, tentokrát na Taxisu, kde zahynul Vicody.

„Slyšel jsem hodně kritiky, nebylo to nic příjemného. Jsem rád, že to takhle dopadlo. Otočilo se to o sto osmdesát stupňů,“ usmívá se Bartoš.

A pak je tu přes sto normálních lidí, kteří se spolu s trenérem Josefem Váňou sdružili ve společné stáji Dostihový klub iSport-Váňa. Věhlasný dostihový principál před čtyřmi lety svěřil do projektu Theophila, nadějného koně s dobrodružnou povahou. Od incidentu se skokem na tribuně se i díky péči Váňovy manželky a trenérky Pavly, která koně uklidňovala tichou mluvou nebo písničkami Karla Gotta, posunul až na start Velké pardubické. Klub postupně získával sílu a dnes sdružuje víc než stovku členů. Asi čtyřicet z nich se včera přímo na dráze radovalo z pohádky proměněnou v realitu.

„Ti lidi jsou fakt supr, jezdí se dvakrát do roka se na něj podívat. Spojíme to samozřejmě s nějakou skleničkou svařeného vína, nějakým obědem. Já si myslím, že se třeba i sto lidí může mít navzájem rádo,“ pochvaluje si Váňa.

Pardubické závodiště bylo včera tak trochu v říši divů, když vyhlášení vítězů ovládli fanoušci v šálách a čepicích v klubových barvách. A je možné, že podobné kluby porostou. V zahraničí je to trend.

„Myslím, že je to budoucnost dostihů,“ říká britský dostihový agent James Fry. „Dostihy jsou velmi drahý sport a syndikáty ho dělají dosažitelným pro člověka z ulice.“

Theophilos se kvalifikoval do Velké pardubické 2019. Rozdivočila ho jen zářící obrazovka

Theophilos, kůň Dostihového klubu iSport.cz, znovu míří do Velké pardubické. Devítiletý hnědák měl do Velké blízko už před rokem, kdy byl na startovce, ale nakonec do dostihu nemohl kvůli nemoci. Další šanci si vysloužil druhý zářijový víkend, kdy se v sedle s žokejem Josefem Bartošem druhým místem za vítězným Talentem kvalifikoval 129. ročníku Velké pardubické se Slavia pojišťovnou.

„Dobrý, moc se mi to líbilo, kvalifikoval se, to je hlavní,“ pochvaloval si trenér Josef Váňa, který dostihové stáji Dostihový klub iSport-Váňa koně pronajímá.

Nejdivočejší moment? Po dlouhé době opět v paddocku. Theophilos s tím míval dřív problémy, vyhazoval své jezdce ze sedla, ale postupně se zklidnil. Tentokrát si v paddocku před hloučkem spolumajitelů opět po zadních zatancoval.

„Vadila mu ta nová světelná televize,“ poukázal žokej Bartoš na velkou televizní obrazovku u paddocku. „Bylo docela šero a jak svítila, tak to nedal. Ovlivnilo to celý začátek dostihu a předstartovní atmosféru. Theophilos odskočil celý pod pěnou, nechal tam zbytečně sil před dostihem.“

Bartoš měl pro čtvrtou kvalifikaci jasný plán: dokončit. „Klouže to čím dál víc a minule mu tohle mokro docela vadilo,“ upozorňoval před startem. „Nechtěli jsme moc riskovat. Theo byl ze začátku nervózní, pral se se mnou, což byl problém. Nemohl jsem ho usadit, furt jsem ho musel schovávat do koní a skoky nebyly ideální, protože jsme byli všichni na sobě.“

Drobný problém měli na Hadím příkopu. „Nevyšel mu odskok, ale ustál to a zkusili jsme to až do cíle. Ale moc jsem ho netlačil, ať mu neseberu moc sil. Velká je za měsíc a příprava to byla perfektní. Závěr seběhl krásně, utekl nám jen Talent s Marcelem (Novákem), který mu udělal krásný průběh dostihu. Byl dost od nás a tím vyhrál.“

Bartoš ocenil návrat vítězného žokeje do sedla. Novák měl minulý týden ošklivý pád v Mostě, měl otřes mozku. I tak se posadil do sedla a dva ze čtyř dostihů vyhrál. „Z otřesu mozku se žokej dostanete rychle, ale pro mě bylo spíš hrozné, co se stalo při ošetřování,“ vrátil se Bartoš k dění Mostu. „Že nebyl zastavený dostih a neposkytla se hned pomoc Marcelovi. Kdyby měl zapadlý jazyk, tak tady dnes s námi nejezdí.“

Do Velké pardubické Josef Bartoš počítá s tím, že se vyhoupne do sedla Theophila. „Ještě byl ve hře Zarif, zkušený, ale už na tom líp nebude. On si ve Velké vždycky svůj pěkný výsledek udělá, ale já zkusím Theophila. Pokud bude zdravý. Musíme týden počkat, jak se z toho dostane. Přece jenom, kvalifikace není procházka růžovým sadem. Koni to sebere nějakou sílu a po první kvalifikaci byl špatný se zády. Věřím, že bude v pořádku. Pokud bych si ale mohl pro Velkou vybrat, nesmí být extrémně těžká půda. Aby to bylo pěkně nakropený a vysvitlo slunko.“

Supr kůň, takových tady moc není, chválí Bartoš koně iSportu

Osmiletý hnědák Theophlilos, kůň unikátního Dostihového klubu iSport-Váňa, se blýsknul ve třetí kvalifikaci na Velkou pardubickou steeplechase s Českou pojišťovnou. S Josefem Bartošem skončil těsně druhý, nestačil pouze na No Time To Lose s Janem Kratochvílem, kteří vyhráli poslední Velkou pardubickou. „Je to kůň do Velké pardubické, měkčí půda by mu měla trochu pomoct,“ říkal po dostihu Bartoš. „Supr kůň, takových tady moc není.“
Jak jste se s Theophilem ve třetí kvalifikaci svezl?
„Výborný kůň, supr skokan, neměl žádné problémy v průběhu dostihu, byl výborně nachystaný. Zkoušel jsem nejet na trávu úplně první, ale asi to zase bylo o trošku rychlejší, než mělo. Dalo se možná ještě počkat, ale když on skočí všechny skoky domů o třídu líp jak ostatní. To pak těžko čekáte. Sám za poslední překážkou ještě zrychlil, ale No Time To Lose je holt supr zvíře. Co se dá dělat.“
Před rokem jste spolu v Mostě skončili také těsně druzí, dá se srovnávat?
„Tak tam jsem to fíroval a srazil mě kůň. Bylo to podobný ve finiši, taky druhý o dva cvalové skoky. Nevadí, Theophilos je kůň do Velké pardubické, měkčí půda by mu měla trochu pomoct.“
Zvládne i větší distanci? Kvalifikace se jezdí na 5800 metrů, Velká je ještě o kilometr delší.
„Bez problémů. Jeli jsme na čtyřiadvacítku a musel jsem na něj pískat, aby ještě nešel. V průběhu Velké může sedět v koních a stejně finiš dá.“
Koně společného syndikátu (přihlášky na www.dkfans.cz) přijela do Pardubic podpořit zhruba třicítka spolumajitelů. Co na myšlenku takového syndikátu říkáte?
„Perfektní. Je to převzaté ze světa, jenom to podporuju. Kéž by takových bylo víc.“

Theophilos skončil v kvalifikaci čtvrtý a poběží Velkou pardubickou!

Mít svého koně ve Velké pardubické je sice pro mnohé majitele jen marným sněm, u cesty osmiletého hnědáka Theophila do slavného dostihu ale může být každý. Kůň, kterého si veřejnosti otevřený Dostihový klub iSport.cz pronajímá od trenéra Josefa Váni, skončil o víkendu čtvrtý v první kvalikaci a principál s ním počítá do Velké.

U stájí na pardubickém závodišti pálilo sluníčko a trenér Josef Váňa s širokým úsměvem zdravil třicítku členů dostihového klubu. „Tak se vykašleme na Itálii a pojedeme Velkou, ne?“ zahlaholil.

A z hloučku kolem zaznělo: „Jdeme do toho!“

Po sobotní kvalifikaci se zdá se, neobvyklý příběh největšího dostihového syndikátu v zemi nepůjde zahraniční cestou, ale míří přímo do Velké pardubické. Osmiletý hnědák Theophilos, kterého si Dostihový klub iSport.cz už třetím rokem od Váni pronajímá, v sedle s Markem Stromským překvapivě zavedl koně z oranice a na trávu vbíhal s náskokem několika metrů v čele. V cílové rovině se sice propadl na čtvrté místo, svým výkonem si ale řekl o start ve Velké pardubické, ačkoli je kurz slavného dostihu o víc než kilometr delší než kvalifikace.

„Myslím, že s distancí problém nebude, jenom musí žokej udržet nervy na uzdě. On se mu zdál v oračce v takové síle, že nemůže prohrát,“ líčil Váňa.

Theophilos sice v nabité konkurenci nepatřil k favoritům, žokej Stromský si ale hlídal pozici, v klidu spolu prošli kurzem a při náběhu na trávu si dovolili chvilku euforie a vypálili dopředu. Drama sledovala třicítka členů dostihového klubu z lóže na tribuně v cílové rovince a svého koně bouřlivě podporovala.

„Možná doplatil na to, že jsem šel brzo dopředu. Ale on mi v oračce dobře polepšil a věděl jsem, že do cíle nemám moc,“ vysvětloval Stromský. „Měl jsem asi chvíli počkat, ale do října to pan Váňa vyřeší a nachystá ho. Má proto cit, já mu věřím, nechám to na něm. Perfektní kůň, svezl jsem se úplně luxusně. Nevím, jak to bude v říjnu, jestli ho budu mít, tak se těším.“

Dostihový klub iSport.cz je veřejnosti otevřený a v současnosti největší z českých syndikátů. Členů už je kolem stovky, ale zájemci se stále mohou přihlásit na stránkách www.dkfans.cz. V sobotu v Pardubicích budila skupinka klubových členů pozornost zelenobílými šálami se jménem koně, kterého před dostihem společně pozdravili v paddocku.

„Su rád, že kůň dělá radost!“ prohlásil Váňa o koni, který mimo jiné už dvakrát vyhrál Prvomájovou steeplechase v Lysé nad Labem a dvakrát skončil druhý v Poplerově memoriálu v den Velké pardubické.

Překvapivým hrdinou kvalifikace se však stal Talent trenérky Hany Kabelkové, která tak první kvalifikaci ovládla po šesti letech. Tehdy vyhrál Trezor, jenž se úspěchy v kvalifikacích proslavil.

Talent v dramatickém finiši porazil Ange Guradiana, loňský vítěz Velké pardubické No Time To Lose doběhl třetí. Theophilos za ním zaostal o tři a půl délky.

První kvalifikace na Velkou Pardubickou – Velká cena města Pardubic (5800 m, pětiletí a starší koně, dotace 400 000 Kč): 1. Talent (ž. Kousek, tr. Kabelková, stáj DS Kabelkovi), 2. Ange Guardian, 3. No Time To Lose, 4. Theophilos. Čas: 7:44,51. Výrok: boj 1/2 – hlava – 3 1/2.

DOSTIHOVÝ KLUB ISPORT.CZ

Veřejnosti otevřený dostihový klub, který si klade za cíl vlastnit jednoho či více dostihových koní a umožnit tak členům za minimální roční poplatek prožívat pocity majitelů závodních koní. Klub zahájil činnost na podzim 2015 a v současnosti si pronajímá hnědáka Theophila od majitele a trenéra Josefa Váni, u Jockey Clubu je registrována stáj Dostihový klub iSport-Váňa. Přihlásit se můžete na www.dkfans.cz

THEOPHILOS

Osmiletý hnědák běhá v  barvách Dostihového klubu iSport.cz od roku 2016. V první sezoně v Pardubicích vyhrál steeplechase cross country IV. kategorie. Vloni i letos vyhrál Prvomájovou steeplechase v Lysé nad Labem, v sezonách 2016 a 2017 skončil vždy druhý v Poplerově memoriálu.

Váňa má nabito! Do Velké má osm koní, přihlášený je i Theophilos

Theophilos přihlášen do letošní Velké pardubické!
Článek o přihláškách do VP na isport.cz: https://isport.blesk.cz/clanek/ostatni-velka-pardubicka/334727/vana-ma-nabito-do-velke-ma-osm-koni-prihlaseny-je-i-theophilos.html

Theophilos obhájil triumf. Před startem pomohl trik s kapesníčky

Osmiletý hnědák Theophilos z otevřeného syndikátu DK iSport-Váňa podruhé za sebou vyhrál Prvomájovou steeplechase v Lysé nad Labem. K vítězství jej stejně jako před rokem přivedl Jan Kratochvíl, vítěz Velké pardubické. „Docela jednoduchý, snadná jízda,“ radoval se Kratochvíl v cíli, který hlavní dostih v Lysé nad Labem vyhrál popáté v řadě za sebou.

Při slavnostním ceremoniálu Kratochvíla společně s trenéry Josefem a Pavlou Váňovými doprovázely zhruba čtyři desítky spolumajitelů dostihového syndikátu (více na stránkách www.dkfans.cz). „Luxusní,“ zářila Pavla Váňová. Radost měl i šéf Josef Váňa. „Theophilos je ještě docela chlupatý, ale když jsme se ke stáji přiblížili se strojkem v ruce, začal divočit. Takže jsme jej nechali být. Zvládl to výborně, přesně, jak jsme chtěli.“

Podle Jana Kratochvíla nebyl v dostihu, ani před ním, jediný problém. Theophilos měl sice v minulosti problémy v paddocku s nasedáním, divočil. V Lysé nad Labem byl ale úplně v klidu. Šestičlenné pole zavedl na slavnostní přehlídku, všechno bez problémů. „Theophilos už je u nás nějaký rok a docela se uklidnil, nebyl jediný problém,“ pochválil jej i žokej.

Pavla Váňová prozradila, že dobrodružného hnědáka uklidňovala i připravenou fintou. „V kapse jsem měla papírové kapesníky a když se začal koukat až moc, zašustila jsem a odlákala pozornost od dění okolo,“ líčí Váňová. „Hned se začal zajímat, co mám v kapse a byl klid. Kapesníčky zabraly!“

V dostihu na 4200 metrů dostal Kratochvíl za úkol Theophila schovat a udeřit v závěru. Splnil to do puntíku. „Krásně jsem si ho vodil, v závěru posunul ke špici a pak už jsem cítil, že má furt sílu,“ popisoval Kratochvíl. „Převzal diktování tempa na sebe a vyhrál úplně lehce. Snadná jízda. Ukázal, že do jedničkové společnosti patří.“

Ve finiši s ním zůstal jen Pareto (EŽ Praha) s Marcelem Novákem. Třetí Poinsettia (Syndikát Hvězda Olehla) na poslední překážce ztratila Lukáše Matuského. „V prachu neviděla překážku dobře, podcenila ji, lízla nohama a Matuský dostal kopanec,“ pokrčil rameny trenér Čestmír Olehla.

Podle trenéra Váni by teď měl Theophilos směřovat k první kvalifikaci na Velkou pardubickou. „Že ji umí skokansky zvládnout, to už loni ukázal,“ připomněl Kratochvíl. „Ani s distancí by neměl problém. Když se povede odjet kvalifikace dobře, klidně by mohl i do Velké. Záleží jenom na něm. Tohle byl první start, uvidíme, kam se posune. A jak to bude dál zvládat v hlavě.“

Více na https://isport.blesk.cz/clanek/ostatni-dostihovy-klub/333853/theophilos-obhajil-triumf-pred-startem-pomohl-trik-s-kapesnicky.html

Theophilos obhájil v Poplerově memoriálu a zkusil Chuchli, pojďte mu fandit v další sezoně

Dostihový klub iSport.cz už přijímá přihlášky na další dostihovou sezonu, v němž si opět bude pronajímat hnědáka Theophila, koně, který i letos prokázal velký potenciál.

„Je to kůň do Pardubic. Budeme ho zkoušet směrem k Velké pardubické,“ říká  trenér Josef Váňa na konci druhého ročníku, v kterém Theophilos běhal v klubových zelenobílých barvách.

Theophilos letos vyhrál Prvomájovou steeplechase v Lysé nad Labem a kvalitní výkon převedl i v červnové kvalifikaci pro Velkou pardubickou. Jeho letošním cílem ale nebylo ve slavném dostihu startovat.

V srpnu skončil druhý ve Velké mostecké steeplechase, kde se zranil kvůli kolizi s volným koněm. Navzdory několika týdnům bez tréninku nakonec v den Velké pardubické startoval v Poplerově memoriálu, kde obhájil loňské druhé místo. Sezonu zakončil ve Velké národní steeplechase o Pohár Josefa Váni ve Velké Chuchli šestým místem.

I ve Velké Chuchli se Theophilos prezentoval svým pověstným rošťáctvím v paddocku, které k němu patří od mládí.

„Zase byl rozbujařelý, je to takový trochu klacek nevychovaný, ale patří to k němu, má temperament,“ usmíval se i expert České televize Libor Šimůnek.

Theophila teď čeká odpočinek, klub už ale těchto stránkách už příjímá přihlášky na novou sezonu. Případní zájemci se budou moct zúčastnit i tradiční předvánoční návštěvy ve stájích Josefa Váni.

Theophilos v kvalifikaci čtvrtý. „Bude to bombarďák,“ věří žokej Stromský

Sedmiletý Theophilos z Dostihového klubu iSport-Váňa zvládl druhou kvalifikaci na Velkou pardubickou steeplechase s Českou pojišťovnou bravurně. S Markem Stromským v sedle doběhl bez problémů čtvrtý a splnil podmínky k startu v nejprestižnějším dostihu. Vyhrál Goscater s Jaroslavem Myškou (Stáj Jeso).

„Až se to Theophilos ještě trochu víc naučí, bude to bombarďák,“ hlásil v cíli žokej Stromský. „Já jsem spokojený, šel bez problémů, krásně jsem se svezl.“ Spokojený byl i trenér Josef Váňa a takřka čtyři desítky spolumajitelů klubu, kteří Theophila povzbuzovali přímo v Pardubicích. „Vás tady je! Jestli vyhraje, tak na vás po rozdělení prémie ani moc nezbude,“ vtipkoval ještě před dostihem žokej Myška.

Theophilos míval problémy v paddocku při nasedání. Zdálo se, že vás Marku také trochu pozlobil, bylo to tak?

„Chviličku zlobil, ale to jsou jen takové nováčkovské chyby. Už se to trochu naučil, už z toho vyrostl, nebylo to tak špatné.“

Jaký jste měli průběh dostihu?

„S průběhem jsem byl spokojený, bylo vidět, že to jde poprvé. Oranice byly trošku hlubší a těžší, ale až za lesík šel úplně perfektně, potahoval. Za lesíkem už toho měl docela dost a na Angličáku udělal chybu. Nováčkovskou, ale ustál to, takže dobrý.“

Ve finiši už jste jej zbytečně netlačil?

„Konec neměl takový, jaký asi mívá, ale to je tím, že takhle těžké dostihy ještě neumí. Až se to naučí, bude to bombarďák. Já jsem spokojený a pan Váňa myslím taky. Kůň šel bez problémů, krásně jsem se svezl.“

Co jako žokej říkáte myšlence dostihových syndikátů?

„Jo, dobré. Jen jsem se trochu v paddocku lekl, to je tady nějaký zájezd? (usmívá se) Spolumajitelů tady bylo moc. Ale jo, je to zpestření. Dobré pro dostihy.“

Theophilos je přihlášen do Velké pardubické

Příběh Dostihového klubu iSport.cz, veřejnosti otevřeného projektu pro lidi, kteří chtějí zažít pocity majitelů dostihových koní, má atraktivní zápletku. Sedmiletý hnědák Theophilos, kterého si klub pronajímá od trenéra Josefa Váni, je na přihláškách do říjnové Velké pardubické. Neznamená to ještě, že slavnou steeplechase v říjnu skutečně poběží. Váňa ho ale chce už za měsíc poslat do kvalifikačního dostihu.

Mezi třiatřiceti koňmi, jejichž jména se zatím sešla na přihláškách do Velké pardubické, nechybí šampioni posledních dvou ročníků Ribelino a Charme Looke, vloni druhý Ange Guardian nebo dva koně od špičkového francouzského trenéra Guillame Macairea – Ole Companero a Virtus d´Estruval.

Spolu s osvědčenými hvězdami je v seznamu i Theophilos, který dělá radost přibližně osmdesátce členů historicky největšího dostihového syndikátu v Česku.

„Samozřejmě není podmínkou, aby letos Velkou pardubickou běžel. Ale kdyby náhodou vyhrál kvalifikaci, tak by to zase byla škoda… Ať máme jistotu, že ve Velké pardubické přihlášený bude…“ vysvětluje Josef Váňa.

Dostihový klub iSport.cz je šancí pro všechny, kteří chtějí zažít, jaké je to vlastnit dostihového koně. V současnosti je v druhé sezoně a stejně jako loni si od trenéra Váni pronajímá nadějného překážkového koně Theophila.

Klub nabízí tři druhy ročního členství – individuální za 1500 korun,  párové za 2000 korun a rodinné za 3000 korun. Členové mají přístup na dostihové akce – návštěvy stájí, na dostizích mají přístup do paddocku a v případě vítězství i na slavnostní vyhlášení.

Tak to bylo i 1. května v Lysé nad Labem, kdy kluboví členové přímo na dráze slavili Theophilovo vítězství v Prvomájové steeplechase. To je prestižní dostih a jeden z předstupňů k Velké pardubické, jak dokázal například jiný Váňův kůň Ange Guardian, který vloni Prvomájovou steeplechase vyhrál a na podzim doběhl druhý ve Velké pardubické.

„Ten výkon mě docela nadchnul, protože proti špatným koním neběžel,“ hodnotí Váňa. „Theophilos je po vítězství v Prvomájové steeplechase absolutně v pořádku, absolutně zdravý. Jeho stálá jezdkyně a trenérka by řekly, že na druhý den, jak šel do vody, byl veselý. Což naznačuje, že po dostihu moc unavený nebyl.“

Po vítězství v Lysé nad Labem vzrostl Theophilův handicap na úroveň, že je pro něj v Česku místo už v podstatě jen v dostizích první kategorie. Z variant dalších startů se Váňa kloní k druhé kvalifikaci do Velké pardubické, která se na pardubickém závodišti běží 24. června.

„Takhle by to mohlo být, ale možná by bylo dobré, kdyby se předtím někde proběhl. Jestli mu najdeme cross-country někde v zahraničí, ve Francii nebo v Meranu, to musíme ještě promyslet,“ říká Váňa.

Theophilos běžel zatím nejdelší dostih na 4200 metrů v Lysé nad Labem. Kvalifikace Velké pardubické je vypsána na trati 5800 metrů a byla by tak pro koně dalším postupným krokem směrem k Velké pardubické, která je ještě o víc než kilometr delší. Podle trenéra Váni by s delší distancí neměl mít problémy.

„To se musí vyzkoušet, já si myslím, že ne, ale ukázaná platí,“ říká Váňa.

Theophilos triumfoval v Prvomájové steeplechase

Kůň Dostihového klubu iSport.cz prokázal potenciál pro Velkou pardubickou.

Dostihový klub iSport.cz slaví velký triumf! Sedmiletý hnědák Theophilos vyhrál pod vedením žokeje Jana Kratochvíla jubilejní 55. ročník Prvomájové steeplechase v Lysé nad Labem. „V posledním oblouku nám dal nazdar, všem utekl a už jsme jej neviděli,“ vysekl vítěznému koni poklonu i Jan Faltejsek, čtyřnásobný vítěz Velké pardubické, který byl v cíli druhý s Napastnikem.

Prvomájová steeplechase je po Velké pardubické druhý nejstarší překážkový dostih v České republice.

Theophilos původně k největším favoritům nepatřil, ale sázkaři mu věřili, takže odskakoval s kurzem 2,5:1 jako hlavní kandidát na vítězství. Kvůli zájmu sázejících byl dokonce o pět minut posunut start dostihu.

„Připravený je dobře, ale trošku se bojíme, jak bude reagovat na lidi a slavnostní přehlídku, protože by z toho mohl být nervózní,“ říkala trenérka Pavla Váňová před startem početnému hloučku spolumajitelů.

V dostihovém klubu iSportu je zhruba 80 členů, do Lysé jich přijela asi dvacítka. V paddocku byl tentokrát Theophilos naprosto klidný a v pohodě. Na rozdíl od loňské premiéry v Pardubicích, kde dvakrát zahodil jezdce a po karambolu v dostihu skončil mezi diváky na tribuně. „Domluvili jsme si s vodičem strategii a fungovalo to bez problémů,“ pochvaloval si žokej Kratochvíl.

V dostihu držel Theophila na druhém, třetím místě. V posledním okruhu zaútočil. Drtivě. Konkurence neměla šanci. „Jsem neskutečně dojatá,“ nezastírala trenérka Váňová. „Velký dík patří Honzíkovi (Kratochvílovi), jak to ustál. I koník se po zimě zklidnil, je hodný. A když jej pak přijede podpořit tolik spolumajitelů, je radost padesátinásobná.“

Hned také volala manželovi Josefovi, který byl s jinými koňmi ve Francii. „Jak si vedl ten tvůj chlupatec chlupatej?“ ptal se na dálku Josef Váňa s narážkou na Theophilovu hustou srst po zimě. „Vyhrál? Tak paráda.“

Pro pohár si pak s trenérkou a žokejem šla i početná skupina fanoušků. „Kdo je majitel? Všichni??? Vás teda je!“ lekla se v první moment Pavlína Rožníčková, která poháry předávala. „Všem gratuluji, takový syndikát je nádhera.“

S tím souhlasil i Faltejsek. „Vždyť je to krásný. Dostihy jsou zábava, ale dost drahá a ne každý si ji může dovolit,“ říkal zkušený žokej „Když se takhle na koně složí více lidí, mohu být součástí dostihů a mít z nich ještě větší zážitek.“

Další Theophilův start je plánovaný na konec května do Pardubic. A dál platí, že by se v budoucnu mohl pokusit i o Velkou pardubickou. „Proč ne, mohl by to zvládat,“ chválil koně Kratochvíl. „Rozhodně ukázal, že je šikovný koník a není důvod, proč by dál touto cestou směrem k Velké pardubické nemohl jít.“

Rozhovor s Janem Kratochvílem čtěte na www.isport.cz

Sezona začíná! Theophilos startuje 1. května

Ostrý start do sezóny 2017 se blíží i pro dostihové barvy Dostihového klubu iSport.cz, které reprezentuje sedmiletý francouzský rodák Theophilos.

První start v sezóně 2017 ho čeká na závodišti v Lysé nad Labem při tradičním prvomájovém dostihovém dni. Trenér Josef Váňa ho ve čtvrtek přihlásil do vrcholu dostihového dne v Polabí, tradiční Prvomájové steeplechase.

První ročník Prvomájové steeplechase se uskutečnil již v roce 1961. Svěřencům Josefa Váni se v dostihu tradičně daří, od roku 1995 vyhráli deset ročníků, naposled v loňském roce Ange Guardian, který v neděli 9. října obsadil druhé místo ve Velké pardubické.

„V sedle Theophila bude Jan Kratochvíl, náš Pepča bude startovat v zahraničí,“ prozradil ve čtvrtek Josef Váňa také jezdecké obsazení.

Na přihláškách do druhé jedničkové steeplechase letošní roku figuruje celkem devět jmen, zkušenosti s Velkou pardubickou má Pareto, k velmi dobrým překážkářům patří Al Bustan, bohaté zkušenosti s překážkovými starty mají také Marl Bora, Mauglí a Soros. První start na českém území čeká na dvojici Rockinger a Rocknrobin. Nejmladším přihlášeným je pětiletý Napastnik, který loni v den Velké pardubické vyhrál kros pro čtyřleté.

Pro Theophila to bude skutečný křest ohněm, proto doufáme ve Vaši podporu. Závodiště v Lysé nad Labem je příjemné na okraji lesa, a pokud první květnový den přeje počasí, je vždy návštěva velmi dobrá.

Členství lze nyní zakoupit i platební kartou

Členství na novou sezonu je možno zaplatit i platební kartou

Dostihový klub iSport.cz má za sebou první úspěšnou sezonu a připravuje se na další ročník, v němž si opět pronajme hnědáka Theophila od trenéra Josefa Váni. Členství pro sezonu 2017 je nově možno platit přímo platební kartou na našem eshopu zde.

CO JE DOSTIHOVÝ KLUB ISPORT.CZ?

Veřejnosti otevřený dostihový klub, který si klade za cíl vlastnit jednoho či více dostihových koní a umožnit tak členům za minimální roční poplatek prožívat pocity majitelů závodních koní. Zatím Josef Váňa klubu pronajímá hnědáka Theophila.

JAK SE STÁT ČLENEM?

Objednejte si členství na stránkách www.dkfans.cz, nebo na www.isport.cz/dostihovyklub

KOLIK ČLENSTVÍ STOJÍ?

Pro příští sezonu se prodávají jednotlivé členství za 1500 korun, párové členství za 2000 korun a rodinné členství za 3000 korun

SOUHRN SEZONY 2016

V prvním roce klub přilákal 70 členů a stal se nejpočetnějším dostihovým syndikátem v zemi

Premiérový dostih sledovali členové z lóže, pronajatý kůň Theophilos shodil jezdce a skončil na tribuně mezi diváky

Během sezony se Theophilos zúčastnil čtyř dostihů, jednou vyhrál, skončil druhý v Poplerově memoriálu

Před každým dostihem se členové v paddocku potkali s trenérem i jezdcem, užili si vítězný ceremoniál

Dostihový klub : Mikuláš u Váni, začal předprodej na další rok

Dostihová fanliga v přímém přenosu oslavila svůj první rok.

Třicet členů Dostihového klubu iSport.cz navštívilo stáje trenéra Josefa Váni. Ten klubu, který už začal s předprodejem členství pro další sezonu, pronajímá hnědáka Theophila, který letos v klubových barvách jednou vyhrál a doběhl druhý v prestižním Poplerově memoriálu. Principál chce jeho kariéru dál posouvat směrem k Velké pardubické.

V provozní budově dostihové centrály v Mlýncích na Karlovarsku bylo příjemné teplo, ale Josef Váňa právě přiběhl zvenku a tváře měl červené mrazem. Hned se hnal k hrnci svařeného vína.

„Kdo nemá? Já!“ zahlaholil. „Ohřáli jste to, kluci, nebo je to studený? Hm… To by šlo!“

Předvánoční atmosféru ve Váňových stájích si členové Dostihového klubu iSport.cz užili s vínem, čajem i pochutinami z dárkových košů za první vítězství hnědáka Theophila v klubových zelenobílých barvách.

Dostihový klub iSport.cz se rozjel vloni na podzim a nabídl široké veřejnosti možnost se za symbolickou částku podílet na kariéře dostihových koní. V prvním roce klub přilákal sedmdesát členů, čímž se stal historicky nejpočetnějším syndikátem v zemi.

Šestiletý hnědák Theophilos, kterého Váňa klubu pronajímá, fanoušky rozhodně nenudil. Při prvním červnovém startu se členové dívali z lóže pardubického závodiště, jak kůň shodil ze sedla  jezdce Boekhouta, aby po překonání bariéry skončil mezi překvapenými diváky. V dalším dostihu už skončil Theophilos čtvrtý, následovalo první vítězství a ceněný start v Poplerově memoriálu v den Velké pardubické.

„On je Theophilos takovej trošku napruženej. Myslí si, že přijdeme na dráhu a půjdeme skákat. Jeho temperament je trošku silnější než u ostatních koní. Ale stárne a jde to dobře,“ usmíval se Váňa během předvánoční návštěvy, během které se kůň předvedl zájemcům na tréninkové dráze v Mlýncích.

Theophilos zůstává nadějným překážkovým koněm, který v letošní sezoně získal důležité zkušenosti na hlavním překážkovém závodišti v Pardubicích. V říjnovém Poplerově memoriálu si zdárně vyzkoušel těžké překážky typu Velkého vodního příkopu nebo Hadího příkopu.

„Jak zvládl přeskočit vody? Super!“ pochvaluje si Váňa, který i proto chce dál směřovat kariéru koně směrem k Velké pardubické.

„Když to dobře půjde, na podzim bych chtěl skončit v Ceně Labe, nebo Ceně Vltavy,“ zmiňuje Váňa dvě důležité předzkoušky pro adepty nejslavnějšího překážkového dostihu v zemi. „Na Velkou bych klidně rok počkal. On nemá žádnou krosovou zkušenost. Ale získává rozum a s vytrvalostí problém nikdy nebyl.“

Podílet se na vlastnictví koně s vyhlídkou na start ve Velké pardubické se pro většinu lidí může zdát nereálné. V projektu Dostihového klubu iSport.cz je to ale možné. Předprodej pro další sezonu už začal a zájemci si mohou vybrat ze tří druhů členství v cenách od 1500 – 3000 korun za rok. Může jít o netradiční dárek pod stromeček.

„Neměla jsem o tomhle projektu tušení, ale dostal jsem ho od dcery v loňském roce jako vánoční dárek a jsem nadšená,“ usmívala se během návštěvy Váňových stájích jedna ze členek. „Je to supr a doufám, že bude lidí ještě víc.“
Současní členové se ve Váňově centrále mohli také projet v sedle zkušeného překážkáře Mister Westminstera, který už v kariéře vydělal na výhrách téměř dva miliony korun. Do sedla mohli na chvilku i začátečníci.
„Ne dozadu! Dopředu se jezdí s koněm,“ smál se Váňa. „Dejte ještě kolečko! A trošku přidejte do kroku, ať neusnete!“

JOSEF VÁŇA si focení s návštěvníků s Theophilem sám zorganizoval: „Podíváme se do objektivů! Já se zasměju, zatáhnu břicho… Dobrý, můžete fotit!“

FOTO PRO SPORT: PETR MALÍK

CO JE DOSTIHOVÝ KLUB ISPORT.CZ?

Veřejnosti otevřený dostihový klub, který si klade za cíl vlastnit jednoho či více dostihových koní a umožnit tak členům za minimální roční poplatek prožívat pocity majitelů závodních koní. Zatím Josef Váňa klubu pronajímá hnědáka Theophila.

JAK SE STÁT ČLENEM?

Objednejte si členství na stránkách www.dkfans.cz, nebo na www.isport.cz/dostihovyklub

KOLIK ČLENSTVÍ STOJÍ?

Pro příští sezonu se prodávají jednotlivé členství za 1500 korun, párové členství za 2000 korun a rodinné členství za 3000 korun

SEZONA 2016

V prvním roce klub přilákal 70 členů a stal se nejpočetnějším dostihovým syndikátem v zemi

Premiérový dostih sledovali členové z lóže, pronajatý kůň Theophilos shodil jezdce a skončil na tribuně mezi diváky

Během sezony se Theophilos zúčastnil čtyř dostihů, jednou vyhrál, skončil druhý v Poplerově memoriálu

Před každým dostihem se členové v paddocku potkali s trenérem i jezdcem, užili si vítězný ceremoniál

Kůň DK iSport zazářil v Poplerově memoriálu

Theophilos „bandu“ potěšil

Premiéru mezi absolutní sprinterskou elitou zvládl šestiletý Theophilos z Dostihového klubu iSport-Váňa parádně. V Poplerově memoriálu vybojoval v den Velké pardubické druhé místo. Na vítězného Taranta mu ve finiši mnoho nechybělo. „Celá banda může být spokojená!“ těšil se i legendární trenér Josef Váňa s početnou skupinou spolumajitelů.

PARDUBICE –  Sezonu začínal Theophilos v dostizích čtvrté kategorie, nad překážkami se stále teprve učí. A učí se rychle. Zatímco při své pardubické premiéře skončil divoký hnědák v červnu bez jezdce mezi diváky na tribuně, v den Velké pardubické byl mezi oceněnými. Druhé místo z Poplerova memoriálu skupiny Profireal Group na 3300 metrů je pro nejpočetnější dostihový syndikát projektu iSport parádní výsledek. Radost z něj měl i legendární trenér Josef Váňa, který Theophila v Mlýncích na Karlovarsku trénuje.

„Já jsem nevěřil, že je vůbec schopný  napoprvé dát takovouhle dávku s takovými koňmi,“ nezastíral trenér Váňa. „Ono to bylo poctivý od začátku, ale Pepča mu dával prostor, aby viděl na skoky. Takovýhle první dostih, celá banda může být spokojená! Pokud bude zdravý, tak to nemusí být kůň do žita. A může ještě udělat spousty radosti.“

Šestiletého Theophila znovu přijela do Pardubic podpořit početná skupinka spolumajitelů v zeleno-bílých barvách. V paddocku bylo před startem dvacet z registrované sedmdesátky členů. „Ahoj, zdravím vás!“ hlaholil trenér Váňa, obešel celou skupinku a s každým si potřásl rukou. „Připravovali jsme se skokansky, ale jestli dá napoprvé takhle těžký dostih… Ona to není sranda, to jsou koně rychlý jako hrom. Věřím, že s nimi bude stačit v té rychlosti skákat.“

Theophilos se mezi dostihovými fanoušky uvedl poněkud divočejšími kreacemi při nasedání. V paddocku bývá nervózní. Se zelenými beránky kolem očí se zklidnil. „Už se začíná zklidňovat, ale on začne šaškovat, až si na něj sedne náš Pepča… Ale ten kluk co jej vodí, se na něj škaredě podívá a on se ani nehne.“

Žokej Váňa si v sedle Theophila při nasedání trochu zaskotačil, ale vše s přehledem ustál. Předtím se ještě s majiteli podělil o taktiku. „Tak pojď nám povyprávět, jak to pojedeš,“ vybídnul jej jeho táta. Váňa mladší se jen usmál a pohotově zareagoval. „Jako minule, na vítězství! Musíme být někde v klidu, ať má prostor, protože tak těžké skoky jde poprvé. A pak zkusíme jít koncem jako minule. Uvidíme, jestli bude na tuhle kategorii mít.“

Taktiku dodržel Váňa do puntíku. Pouze na Velké vodě nechal Theophilos zadní nohy, ale drobný karambol ustál. Ve finiši nestačil pouze na Taranta. „Na to, že absolvoval takhle těžkou cross country s takhle dobrými koňmi poprvé, tak to byl supr výkon!“ hodnotil Váňa. „Nemá zkušenosti a je paličák, který byl před tolika lidmi zase trochu nervóznější, takže super výkon. Jsem moc spokojený.“

Spokojení byli i všichni spolumajitelé. A unikátní dostihový syndikát, který je stále teprve na začátku, je připravený nabírat další nadšence a fanoušky.

Víc informací na www.dkfans.cz , nebo www.isport.cz/dostihovyklub

KVĚTOSLAV ŠIMEK, MARTIN HAŠEK

Kůň fanouškovského klubu poběží Poplerův memoriál

Je to start z nuly na sto. Šestiletý hnědák Theophilos, kterého trenér Josef Váňa pronajal Dostihovému klubu iSport.cz, poběží v neděli při mítinku Velké pardubické. Sedmdesát členů klubu, který stále přibírá nové členy, se bude těšit ze startu koně v tradičním Poplerově memoriálu v sedle s Josefem Váňou mladším.

PARDUBICE (nit) – Miliony lidí budou v neděli u televize, zástupci Dostihového klubu iSport.cz se ale v neděli při Velké pardubické dostanou přímo do paddocku. Je to vyústění první sezony projektu, který si klade za cíl zpopularizovat dostihy mezi širokou veřejností a umožnit lidem poznat pocity majitelů dostihových koní, což je jinak velmi nákladná záležitost.

Členové Dostihového klubu iSport.cz zaplatili vstupní tisícovku a prožívají sezonu s šestiletým Theophilem, kterého trénuje legendární Josef Váňa. V srpnu s ním v Pardubicích zažili první vítězství, v neděli mu pak budou fandit při populárním Poplerově memoriálu. Ten se běhá jako památka na dvojnásobného vítěze Velké pardubické a dvojnásobného účastníka olympijských her Rudolfa Poplera, který v roce 1932 v Pardubicích zahynul poté, co ho pádu zavalil kůň.

„Já předpokládám, že podá slušný výsledek, aby své příznivce a majitele potěšil. Aby z toho celý syndikát měl dobrý pocit jako posledně,“ připomíná Váňa srpnový Theophilův úspěch. „Vyhrát, porazit specialisty na tuhle krátkou distanci bude zřejmě obtížné, ale i to se může stát.“

Poplerův memoriál skupiny Profireal Group se běží na 3300 metrů a podle sázkových kurzů je Theophilos třetím favoritem po klisnách Ryaně a Amfoře. Pro šestiletého koně, který s překážkami začínal teprve vloni a až od letoška nabírá zkušenosti v Pardubicích, bude dostih první zkouškou na některých klasických místních překážkách, Velkém vodním příkopu nebo Hadím příkopu.

„Krom velkých vod máme skoky doma. Ale můj Pepča je přesvědčený, že by neměl mít problém skočit ani velké vody,“ připomíná Váňa zkušenost svého syna Josefa, který Theophila v neděli osedlá. „Kůň s talentem to skočí jako prd. Myslím, že v dnešní době to pro koně s talentem na skákání problém není.“

Start v tradičním Poplerově memoriálu v den Velké pardubické je pro dostihový klub završením úspěšné premiérové sezony. Projekt, který před rokem začínal z nuly, se už stal zdaleka nejpočetnějším dostihovým syndikátem v zemi. Na každý dostih se jezdí dívat přibližně dvacítka klubových členů, kteří při posledním Theophilově startu přebírali ceny za vítězství.

„Já jsem to kvitoval a pochválil jsem, že konečně takový spolek u nás vznikl. Na západ od naší hranice, hlavně v Anglii, Irsku, jsou takové projekty úplně normální. Tam vlastní jednoho koně i tři sta lidí,“ zdůrazňuje Váňa. „Jedou si to užívat, jedou na závody, jsou se svým koněm v dobrém i zlém. Je to úžasné a přitom finančně nenáročné. Přitáhne to nějaké lidi navíc ke koním. A hlavně se lidi sdružují, jeden druhému fandí.“

Dostihový klub už nabízí členství pro novou sezonu, v níž chce ve své činnosti pokračovat. Více informací lze najít na internetových stránkách www.dkfans.cz, nebo www.isport.cz/dostihovyklub.

„Je to úžasný projekt, který jsme vymysleli. Byl bych rád, kdyby se to chytlo a třeba eventuelně takových syndikátů bylo víc,“ přeje si Váňa.

DOSTIHOVÝ KLUB ISPORT.CZ

  • veřejnosti otevřený dostihový klub, který si klade za cíl vlastnit jednoho či více dostihových koní a umožnit tak členům za minimální roční poplatek prožívat pocity majitelů závodních koní
  • pro letošní sezonu klubu trenér Josef Váňa pronajal šestiletého hnědáka Theophilose
  • Theophilos v srpnu zvítězil v menším dostihu v Pardubicích a v neděli bude na startu Poplerova memoriálu
  • Klub dnes spouští internetové stránky dkfans.cz, informace lze najít také na www.isport.cz/dostihovyklub.
© Copyright - Powred by Camea Design - All rights reserved